Comandante

Comandante C40 MK4 Nitro Blade Copper Mountain

  • doporučujeme
7 789 Kč
7 010 Kč
-10 %
5 793,39 Kč bez DPH

Comandante C40 MK4 Nitro Blade je malý, zdánlivě obyčejný ruční mlýnek, který vás však překvapí naprosto profesionálním výkonem. Bez problému konkuruje i mnohem větším elektrickým mlýnkům. Některé modely dokonce nechává až daleko za sebou. Právem se proto řadí mezi nejlepší ruční mlýnky současnosti.

Jeho jedinečnost spočívá zejména v unikátně navrženém mlecím ústrojí. Uvnitř mlýnku Comandante se nachází kónické mlecí kameny, které jsou vyrobené ze speciální nitridované oceli. Během nitridování je povrch nerezové oceli vytvrzen dusíkem – to zvyšuje její odolnost při tření. Mlecí ústrojí tohoto mlýnku proto vyniká opravdu dlouhou životností.

Mlecí kameny jsou navíc opatřeny velmi ostrými hranami, které zajišťují efektivní a rovnoměrné mletí. Kávová zrna se v mlecím ústrojí nezasekávají a mletí je plynulé. Díky speciálnímu sestavení mlecích cest nezůstává v mlýnku ani žádná zbytková káva. Ať si připravíte espresso nebo filtrovanou kávu, vždy si svůj oblíbený nápoj vychutnáte čerstvý a bez pachuti po starém kávovém prachu.

Mlýnek nabízí široké možnosti nastavení hrubosti mletí. Kávu bez problému umele velmi jemně i nahrubo. Využití proto najde nejen v kuchyních vyznavačů filtru nebo french pressu, ale i milovníků pravého italského espressa. Hrubost mletí jednoduše nastavíte pomocí otočné matice, která se nachází v prostoru pod mlecími kameny. Při každém pootočení matice se ozve lehké cvaknutí, které upozorňuje na změnu hrubosti o jeden stupeň.

Baristé ocení i elegantní a funkční design mlýnku. Tělo mlýnku tvoří nerezová ocel potažená slabou vrstvou barvy a laku. Rukojeť kličky je ze dřeva. Všechny použité materiály jsou příjemné na dotek a vhodné pro styk s potravinami.

Mlýnek dodáváme v originálním balení společně se dvěma nádobkami na mletou kávu; jednou z tmavého silnostěnného skla a jednou z čirého polymerového skla. Obě nádoby vynikají vysokou odolností, a přitom nejsou zbytečně těžké. Můžete si je tak s sebou vzít například na výlet a použít je místo šálku. Každá nádobka má kapacitu přibližně 40 g mleté kávy.

Za úspěchem mlýnku Comandante C40 MK4 Nitro Blade stojí dlouholeté zkušenosti výrobce a jeho odhodlání postavit se i těm nejnáročnějším konstrukčním výzvám. Když se k tomu navíc připojí neustálý vývoj nových technologií a typická německá preciznost, tak je hned jasné, že se jedná o prvotřídní produkt, po kterém často rádi sáhnou i ti nejlepší baristé na světě.

Značka
Comandante
Výška
185 mm - včetně rukojeti
Šířka
170 mm - včetně rukojeti
Hmotnost
630 g
Barva
černá
Rukojeť: materiál
dřevo
Materiál
nerezová ocel
sklo
Kapacita násypníku
40 g
EAN
4260113437698

Příprava espressa s použitím Comandante C40

Comandante Red Clix RX35

Hlavní parametry produktu

Ruční mlýnek

Ruční mlýnek doporučujeme používat při přípravě kávy alternativní metodou - filtrovaná káva, moka, french press, aeropress, chemex. Při přípravě espressa není ruční mlýnek ideální. Mletá káva musí být natolik jemná, že ruční mlýnek bude velmi…

Více
Kónické mlecí kameny

Kónické kameny mají kónický tvar a vnitřní kámen je vložen do vnějšího. Mletí probíhá vertikálně. Vnější kámen je kruhovitého tvaru a jeho vnitřní část je pokryta ozubením. Vnitřní kámen má vnější ozubení a kónický tvar, tento vnitřní kámen je…

Více
Kovové mlecí kameny

Nejrozšířenější mlecí kameny jsou kovové (ocelové). Kovové mlecí kameny najdete téměř u všech mlýnků na trhu. Nové kovové kameny jsou v porovnání s keramickými výrazně levnější a do náročnějších provozů je možné také volit jejich varianty s různými…

Více

Máte dotaz k tomuto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolejte Oldřichovi Nebo zavolejte Oldřichovi +420 311 236 236

Nebo mu napište Napište

Mohlo by se vám hodit

Střípky ze života bunacafe
Vlastní showroom a pražírna kávy.
Vyvíjíme vlastní elektroniku PID regulace.
Nabízíme vlastní záruční a mimozáruční servis.
Máme bohaté know-how a rádi se podělíme.