Comandante

Comandante C40 MK4 Nitro Blade Liquid Amber

  • doporučujeme
8 399 Kč
7 399 Kč
-11,9 %
6 114,88 Kč bez DPH
  • poslední kus skladem, ihned k odběru / expedici
  • doprava zdarma

Myslíte si, že malý ruční mlýnek nemůže konkurovat velkým elektrickým mlýnkům? Jeden z nejlepších ručních mlýnků současnosti Comandante C40 MK4 Nitro Blade vás přesvědčí o opaku! Nejenže se svým výkonem bez problému vyrovná i mnohem větším modelům, ale některé z nich nechává dokonce až daleko za sebou.

Pozornost si zaslouží především jeho unikátně navržené mlecí ústrojí. Německá značka Comandante používá na výrobu mlecích kamenů speciálně kalenou nerezovou ocel, která prošla tzv. nitridováním. Během tohoto procesu je povrch oceli vytvrzen dusíkem. Díky tomu se zvýší její odolnost během tření, a tudíž se i prodlouží životnost mlecích kamenů.

Kónické mlecí kameny tohoto mlýnku mají navíc velmi ostré hrany a zajišťují tak rovnoměrné a souvislé mletí. Zrna kávy se uvnitř mlýnku nezasekávají. Velkou výhodou je i celé sestavení mlecích cest, ve kterých nedochází k retenci zbytkové kávy. Svůj oblíbený nápoj si tak vždy připravíte z maximálně čerstvé dávky kávy, aniž by se do vašeho šálku dostala pachuť po zbytcích starého kávového prachu.

Mlýnek Comandante udělá radost všem milovníkům kávy – bez problému zvládne umlít zrna jak pro espresso, tak i pro filtr, chemex nebo french press. Hrubost mletí si barista jednoduše nastaví podle potřeby, od extra jemné až po hrubou. Ke změně hrubosti slouží otočná matice, která je umístěná v prostoru pod mlecími kameny. Při točení s maticí uslyšíte cvakání. Každé cvaknutí představuje změnu hrubosti o jeden stupeň.

Opomenout nelze ani elegantní a funkční design mlýnku. Tělo je vyrobené z nerezové oceli a pokryté tenkou vrstvou dřevěné dýhy a laku. Rukojeť kličky je ze dřeva. Samozřejmostí jsou kvalitní materiály vhodné pro styk s potravinami. Mlýnek se pohodlně ovládá a je příjemný na dotek.

Krásné originální balení obsahuje kromě mlýnku také dvě nádobky na mletou kávu – jednu z tmavého silnostěnného skla a jednu z čirého polymerového skla. Obě nádoby jsou lehké, odolné a mají kapacitu 40 g kávy. Pokud si rádi dopřáváte kávu na cestách, můžete je například využít i namísto šálku.

Jedná se o naprosto špičkový německý produkt, který je výsledkem dlouholetých zkušeností, inovací a odhodlání postavit se čelem i těm nejnáročnějším konstrukčním výzvám. Není proto velkým překvapením, že se mlýnek Comandante C40 MK4 Nitro Blade těší velké oblibě i mezi nejlepšími světovými baristy.

Značka
Comandante
Výška
185 mm - včetně rukojeti
Šířka
170 mm - včetně rukojeti
Hmotnost
630 g
Barva
hnědá
Materiál
nerezová ocel
dřevo - ořech americký
sklo
Kapacita násypníku
40 g
EAN
4260113437483

Příprava espressa s použitím Comandante C40

Comandante Red Clix RX35

Hlavní parametry produktu

Ruční mlýnek

Ruční mlýnek doporučujeme používat při přípravě kávy alternativní metodou - filtrovaná káva, moka, french press, aeropress, chemex. Při přípravě espressa není ruční mlýnek ideální. Mletá káva musí být natolik jemná, že ruční mlýnek bude velmi…

Více
Kónické mlecí kameny

Kónické kameny mají kónický tvar a vnitřní kámen je vložen do vnějšího. Mletí probíhá vertikálně. Vnější kámen je kruhovitého tvaru a jeho vnitřní část je pokryta ozubením. Vnitřní kámen má vnější ozubení a kónický tvar, tento vnitřní kámen je…

Více
Kovové mlecí kameny

Nejrozšířenější mlecí kameny jsou kovové (ocelové). Kovové mlecí kameny najdete téměř u všech mlýnků na trhu. Nové kovové kameny jsou v porovnání s keramickými výrazně levnější a do náročnějších provozů je možné také volit jejich varianty s různými…

Více

Máte dotaz k tomuto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolejte Oldřichovi Nebo zavolejte Oldřichovi +420 311 236 236

Nebo mu napište Napište

Mohlo by se vám hodit

Střípky ze života bunacafe
Vlastní showroom a pražírna kávy.
Vyvíjíme vlastní elektroniku PID regulace.
Nabízíme vlastní záruční a mimozáruční servis.
Máme bohaté know-how a rádi se podělíme.