Comandante

Comandante C40 MK4 Nitro Blade Alpine Lagoon

  • doporučujeme
7 789 Kč
7 010 Kč
-10 %
5 793,39 Kč bez DPH

Představte si dokonalý mlýnek. Bude výkonný, dobře ovladatelný a snadno umele kávu jak na espresso, tak i pro filtr, chemex nebo french press. Navíc nezabere příliš místa – využijete ho nejen doma, ale například i na cestách. A přesně takový je špičkový mlýnek Comandante C40 MK4 Nitro Blade.

Jedná se o jeden z nejlepších ručních mlýnků současnosti, který zastíní i některé mnohem větší elektrické modely. Vyzdvihnout musíme zejména jeho unikátně navržené mlecí ústrojí. Na výrobu mlecích kamenů používá výrobce speciálně kalenou nerezovou ocel, která prošla tzv. nitridováním. Během tohoto procesu je povrch oceli vytvrzen dusíkem. Mlecí kameny jsou díky tomu odolnější proti mechanickému poškození a vynikají opravdu dlouhou životností.

Mlecí kameny jsou kónické a mají velmi ostré hrany. To zajišťuje vysoce efektivní a rovnoměrné mletí. Celé mlecí ústrojí je sestaveno tak, aby uvnitř mlýnku nedocházelo k zasekávání zrn ani k retenci staré zbytkové kávy. S ručním mlýnkem Comandante Alpine Lagoon si svůj oblíbený nápoj vychutnáte čerstvý a bez pachutí po starém kávovém prachu.

Mlýnek má navíc opravdu široké využití. Hrubost mletí může barista jednoduše nastavit od extra jemné až po hrubou. Můžeme ho proto doporučit všem milovníkům italského espressa i vyznavačům alternativních metod. Hrubost mletí se nastavuje pomocí otočné matice, která se nachází pod mlecími kameny. Vždy, když dojde ke změně hrubosti o jeden stupeň, ozve se lehké cvaknutí.

Tento ruční mlýnek nabízí nejen precizní výkon, ale zaujme i elegantním designem. Tělo mlýnku je vyrobené z nerezové oceli, kterou pokrývá slabá vrstva barvy a laku. Rukojeť kličky je ze dřeva. Všechny materiály jsou samozřejmě vhodné pro styk s potravinami. Mlýnek se příjemně drží a jednoduše ovládá.

V originálním balení najdete kromě mlýnku také dvě odolné nádobky na 40 g kávy. První je vyrobená z tmavého silnostěnného skla a druhá z čirého polymerového skla. Pokud rádi cestujete, tak určitě oceníte možnost nádoby využít nejen pro uchovávání kávy, ale například i místo šálku.

Úspěch značky Comandante pramení především z dlouholetých zkušeností a chuti postavit se i těm nejnáročnějším konstrukčním výzvám. Proslulá německá preciznost, důraz na detail a neustálý vývoj nových technologií jsou důvodem, proč se ruční mlýnky Comandante těší velké oblibě i mezi nejlepšími světovými baristy.

Značka
Comandante
Výška
185 mm - včetně rukojeti
Šířka
170 mm - včetně rukojeti
Hmotnost
630 g
Barva
modrá
Materiál
nerezová ocel
sklo
dřevo - rukojeť
Kapacita násypníku
40 g
EAN
4260113437544

Příprava espressa s použitím Comandante C40

Comandante Red Clix RX35

Hlavní parametry produktu

Ruční mlýnek

Ruční mlýnek doporučujeme používat při přípravě kávy alternativní metodou - filtrovaná káva, moka, french press, aeropress, chemex. Při přípravě espressa není ruční mlýnek ideální. Mletá káva musí být natolik jemná, že ruční mlýnek bude velmi…

Více
Kónické mlecí kameny

Kónické kameny mají kónický tvar a vnitřní kámen je vložen do vnějšího. Mletí probíhá vertikálně. Vnější kámen je kruhovitého tvaru a jeho vnitřní část je pokryta ozubením. Vnitřní kámen má vnější ozubení a kónický tvar, tento vnitřní kámen je…

Více
Kovové mlecí kameny

Nejrozšířenější mlecí kameny jsou kovové (ocelové). Kovové mlecí kameny najdete téměř u všech mlýnků na trhu. Nové kovové kameny jsou v porovnání s keramickými výrazně levnější a do náročnějších provozů je možné také volit jejich varianty s různými…

Více

Máte dotaz k tomuto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolejte Oldřichovi Nebo zavolejte Oldřichovi +420 311 236 236

Nebo mu napište Napište

Mohlo by se vám hodit

Střípky ze života bunacafe
Vlastní showroom a pražírna kávy.
Vyvíjíme vlastní elektroniku PID regulace.
Nabízíme vlastní záruční a mimozáruční servis.
Máme bohaté know-how a rádi se podělíme.