Rocket Espresso Milano

Rocket Espresso Boxer 1G

107 916 Kč
89 186,78 Kč bez DPH

Kávovar Rocket Espresso BOXER je profesionální 1 a 2 pákový kávovar s kompaktními rozměry. Vzhledem k jeho rozměrům se hodí i do provozů, kde jsou požadavky na menší rozměry kávovaru. Přitom díky své dostatečné kapacitě bojleru se bez problémů vyrovná s velkými nároky na výdej během špiček v provozu.

BOXER je prémiový kompaktní kávovar, na kterém můžete vařit espresso bez kompromisu. Zároveň se však tento kávovar může pochlubit perfektním zpracováním a stylem, který běžně na trhu s takto kompaktními kávovary nenajdete.

Obecné doporučení na instalaci profesionálního kávovaru

Schéma ke stažení.

Přívod vody

Tvrdost vody do 0,7 mmol/l, jinak nutné změkčovat/upravovat vodu. Doporučená technologie zde: Blue Filters změkčovač vody Newline

Tlak na vstupu 2 - 6 barů (jinak je nutné použití redukce). Kohout - rohový ventil 3/8". Úpravna zpravidla sníží tlak o 1 bar.

Za přívod vody zapojit změkčovač (úpravnu vody) a na výstup je vhodné zařadit T-kus (rozdvojení upravované vody). Jeden vývod zapojit přímo do kávovaru, druhý do odpadu nebo přídavné baterie (proplachování filtru).

Odpad

Nejlépe samostatný DN30, co nejblíže ke kávovaru a zajistit vhodný spád. Z kávovaru je použita odpadní hadice cca 25 - 30 mm (vnější průměr s kovovou výztuží).

Napájení

Kávovar je dodán s cca 1,5 m přívodním kabelem 5x 2,5 mm2. Je na uživateli, jakým způsobem zvolí připojení. U tohoto typu doporučujeme následující:

Samostatně jištěný okruh 16A/400V (přívod 5x 2,5 mm2, síť TN-S), ochrana 3F proudovým chráničem (AC, A) Idn = 30mA. Proudový chránič je nutný! Nepoužívat síť TN-C.

Pokud bude kávovar pevně připojen (instalační krabice), doporučujeme poblíž umístit vypínač (pro pohodlné servisní účely).

  1 hlava 2 hlavy
Počet bojlerů 1 1
Dávkování porcí automaticky automaticky
Regulace teploty / tlaku presostat presostat
Kapacita pracovního bojleru 8,3 l 13,2 l
Příkon pracovního bojleru 2 300 W 4 300 W
Optimalizace horké vody ano ano
Nerezové rameno (pára/voda) cooltouch * cooltouch *
Zdroj vody pevné připojení pevné připojení
Šířka 480 mm 630 mm
Hloubka 490 mm 490 mm
Výška 471 mm 471 mm
Hmotnost 65 kg 75 kg

Technické specifikace komerčních kávovarů Rocket Espresso: Rocket Espresso srovnání komerčních kávovarů (pdf, CZ)

Cooltouch *: Dvouplášťové rameno. V nerezovém ramenu je silnostěnná hadička, která vede páru (horkou vodu) a díky tomu nedochází k tak velkému přenosu tepla na nerezové rameno, jak tomu bývá v běžném provedení. Díky tomu se na rameno pro páru mléko nepřipéká a po šlehání se zbytky mléka jednodušše a opravdu lehce otřou vlhkým hadříkem. Ovšem není to o tom, že by tryska byla "studená" (jak tomu název napovídá), je horká, ale teplota není tak vysoká.

Značka
Rocket Espresso

Máte dotaz k tomuto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolejte Oldřichovi Nebo zavolejte Oldřichovi +420 311 236 236

Nebo mu napište Napište

Střípky ze života bunacafe
Vlastní showroom a pražírna kávy.
Vyvíjíme vlastní elektroniku PID regulace.
Nabízíme vlastní záruční a mimozáruční servis.
Máme bohaté know-how a rádi se podělíme.