TM Desana sanitační prostředek, sáček, 45g

119 Kč
98,35 Kč bez DPH
 • skladem (10 a více ks), ihned k odběru / expedici

Nepodceňujte péči o své technologie a dopřejte jim pravidelnou očistu, kterou si zaslouží. Jedině tak bude mít Váš nápoj pokaždé tu nejlepší chuť.

TM Desana CID fp je kyselý sanitační prostředek určený pro čištění výčepních zařízení, výdejníků vody a nápojových automatů. Skvěle se například hodí i pro čištění a desinfekci nápojových cest uvnitř výčepního zařízení Naiko Nitrogen Cold Brew Coffee.

Desinfekce probíhá za pomoci aktivního kyslíku – bez přítomnosti chlóru. Přípravek obsahuje kyselinu amidosulfonovou, snadno se rozpouští a působí okamžitě. Navíc funguje i jako bioindikátor, s jehož pomocí ověříte, zda došlo při procesu čištění k odstranění veškerých nečistot a zda je kávovar po mikrobiologické stránce v pořádku. Úspěšnost čištění si tak otestujete jednoduše sami (bez nutnosti laboratorního testu), a to díky barevným změnám roztoku.

V případě vysokého znečištění se roztok připravený ze sanitačního prostředku TM Desana CID fp a vody zabarví do žluta. Zelená barva signalizuje částečnou přítomnost nečistot. Při 100% úspěšnosti čistícího procesu bude barva roztoku fialová (fialová barva je základní barva roztoku).

Sanitační přípravek TM Desana CID fp je ve formě prášku. Jedno balení obsahuje 45 g. Přípravek skladujte v suchu a při teplotách do 20 °C. Roztok připravujte vždy těsně před použitím.

Návod k použití:

 1. Nápojové cesty nejprve propláchněte čistou vodou.
 2. Jedno balení sanitačního přípravku TM Desana CID fp rozpusťte ve 4,5 l teplé vody (maximální doporučená teplota je 55 °C). Roztok připravujte pouze v čistém kbelíku, sanitačním sudu nebo jiné čisté nádobě. Nikdy nemíchejte s kyselinami!
 3. S nádobou je třeba nejméně třikrát zakroužit, aby došlo ke správnému rozmíchání. Barva čerstvě připraveného roztoku je fialová.
 4. Výčepní zařízení napojte na nádobu s roztokem a napusťte 0,5 litru roztoku. Roztok se ve znečištěných cestách zabarví do žluta nebo do zelena.
 5. Roztok nechejte v nápojových cestách působit 10 minut, během kterých se rozpustí všechny přítomné usazeniny a nečistoty.
 6. Dále napusťte dalšími 0,3 litry roztoku. Tuto akci opakujte v 3minutových intervalech, dokud barva kapaliny vytékající z nápojových cest nezůstane beze změny – tedy fialová.
 7. Ověřte úspěšnost procesu. Barva roztoku, který prošel výčepními cestami, musí zůstat fialová po dobu 3 minut od ukončení proplachování.
 8. Na závěr sanitované zařízení důkladně propláchněte čistou vodou. Na 1 l roztoku použijte 2,5 l čisté vody. Výsledek ověřte pomocí pH papírků. Hodnota pH musí být stejná jak na vstupu, tak i na výstupu vody z nápojových cest.
 9. Nezapomeňte vydesinfikovat rovněž kohouty a další části připojené k nápojovým cestám.
 10. Použitý roztok lze vypustit do kanalizace. Stačí jej pouze naředit vodou, kterou jste použili k proplachování.

Máte dotaz k tomuto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolejte Oldřichovi Nebo zavolejte Oldřichovi +420 311 236 236

Nebo mu napište Napište

Střípky ze života bunacafe
Vlastní showroom a pražírna kávy.
Vyvíjíme vlastní elektroniku PID regulace.
Nabízíme vlastní záruční a mimozáruční servis.
Máme bohaté know-how a rádi se podělíme.