BUNA CAFÉ

BUNA CAFÉ filtrace vody pro kávovary, domácí

  • doporučujeme
5 444 Kč
4 499,17 Kč bez DPH
Není v prodeji
  • dočasně vyprodáno

Dopřejte svému kávovaru náležitou péči – odmění se vám za to dokonalou kávou se skvělou chutí.

Díky setu katexového filtru pro změkčení vody, uhlíkového filtru pro odstranění nečistot a jednovtokového vodoměru získáte kvalitní a čistou vodu vhodnou nejen pro váš espresso kávovar, ale především i chutnou vodu určenou k přímé konzumaci.

Průtokový katexový filtr snižuje tvrdost vody až s 95% účinností a skvěle se hodí pro použití všude tam, kde tvrdá voda a usazování vodního kamene zvyšuje riziko poškození menších domácích spotřebičů, jako jsou kávovary, žehličky, čističky vzduchu apod.

Filtr obsahuje tubu s 0,8 l katexové náplně, která si bez problému poradí s tvrdostí vody až 10 mmol/l. Během filtrování dochází ve vodě k výměně iontů vápníku a hořčíku za ionty sodíku. Tento proces je velice jednoduchý a účinný. Používání změkčovacích filtrů výrazně snižuje možnost poškození vašeho kávovaru a prodlužuje jeho životnost. Pro 100% účinnost změkčení doporučujeme maximální průtok 6 l / min na 0,8 l katexové náplně.

Jedná se o filtr určený pro opakované použití – vypotřebovanou katexovou náplň stačí jednoduše vyměnit za novou. Katexová náplň o objemu 0,8 l vystačí přibližně na průtok 200 l vody s tvrdostí do 2 mmol/l. Účinnost filtru se odvíjí od správné rychlosti průtoku a životnosti směsi.

Katexovou náplň je potřeba vyměnit:

  • při tvrdosti vody 1 mmol / 0,8 l katexu po průtoku 400 l vody
  • při tvrdosti vody 2 mmol / 0,8 l katexu po průtoku 200 l vody
  • při tvrdosti vody 3 mmol / 0,8 l katexu po průtoku 136 l vody
  • při tvrdosti vody 4 mmol / 0,8 l katexu po průtoku 100 l vody

Katexová náplň nemá předepsanou maximální dobu použití, když nedojde k vyčerpání kapacity. Nicméně doporučujeme náplň vyměnit jednou za rok nebo po vyčerpání stanovené kapacity podle toho, co nastane dřív. Katex nesmí nikdy vyschnout, měl by být stále pod vodou. Pokud by došlo k vyschnutí katexu, použijte novou náplň.

Uhlíkový filtr zbaví vodu mechanických nečistot, chlorového zápachu a dalších nežádoucích látek. Filtrační vložka z lisovaného uhlíku s 5mikronovou porezitou účinně přefiltruje až 6000 l vody, poté je potřeba uhlíkovou vložku vyměnit. Uhlíkový filtr vyměňte jednou za 6 měsíců nebo po vyčerpání stanovené kapacity podle toho, co nastane dřív.

Čas výměny jednoduše ohlídáte díky vodoměru, který zaznamenává spotřebu vody s vysokou přesností. Velkou výhodou je také jeho masivní konstrukce a odolnost proti mrazu.

Upozornění:

Filtr je nutné instalovat ve vertikální/svislé poloze.

Značka
BUNA CAFÉ
Výška
330 mm
Šířka
450 mm
Hloubka
120 mm
Druh závitu
3/8"M - vstup
3/8"M - výstup

Máte dotaz k tomuto produktu?

Oldřich Smítal

Zavolejte Oldřichovi Nebo zavolejte Oldřichovi +420 311 236 236

Nebo mu napište Napište

Střípky ze života bunacafe
Vlastní showroom a pražírna kávy.
Vyvíjíme vlastní elektroniku PID regulace.
Nabízíme vlastní záruční a mimozáruční servis.
Máme bohaté know-how a rádi se podělíme.