PHEM Automatické espresso 1050
+ dárek v hodnotě 3 260,00 Kč

18 990,00 Kč
15 694,21 Kč bez DPH


není skladem

Není v prodeji

Dárek obsahuje:

 • 2 kg kávy z naší pražírny
 • 3 ks filtry na vodu
 • 60 ks tablety na údržbu
 • 5 ks odvápňovače

Z automatických kávovarů, které připravují kávu bez mléka, rozhodně doporučujeme tento model. Výsledek je ve srovnání s běžnými automaty excelentní. Jeho použití je velmi jednoduché a přitom náročnější zákazník může také nastavovat hodně parametrů. Design je velmi povedený a výsledek v porovnání s ostatními automatickými kávovary je perfektní. Pokud vybíráte automatický kávovar, toto je ideální volba. Můžete se také zastavit u nás na prodejně Buna café a kávovar vyzkoušet.

Tento kávovar je vhodný pro náročné zákazníky - domácnosti i kanceláře.

Pro každý nápoj si můžete uložit své oblíbené nastavení množství kávy a vody - to je možné ještě regulovat během samotné přípravy. Ovládání je opravdu velmi pohodlné a zajímavé. Samozřejmostí je také nastavitelná teplota spařování.

Okamžitý výdej horké vody oceníte, když potřebujete lépe/rychleji nahřát šálek nebo pokud využíváte horkou vodu pro čaj.

Důležité upozornění:
Každý automatický kávovar doporučujeme 1x za rok v servisu vyčistit - v místech, kde se běžný uživatel nedostane a kde není možné kávovar vyčistit běžnou údržbou/čištěním čistící tabletou.

Hlavní přednosti:

 • přednastavené nápoje
 • patentovaná spařovací jednotka s automatickým systémem čistění
 • inteligentní dotykové ovládání s přehledným českým textovým displejem
 • vyladěný mlýnek s jemným mletím
 • výškově nastavitelná výpust kávy v rozsahu 80 - 115 mm
 • možnost individuálního nastavení
 • inteligentní systém hlášení, všechny informace se přehledně zobrazují na displeji
 • nastavitelná teplota

Kapacita zásobníku na kávu
250 g


Kapacita zásobníku odpadní kávy
15 porcí


Množství kávy na porci
7 – 14 g


Funkce předspaření
automaticky


Teplota spařování
88 - 92 °C (nastavitelná ve 3 stupních)


Systém dávkování
elektronicky


Výškově nastavitelná výpust kávy
ano (80 - 115 mm)


Výdej horké vody
ano


Dotykové ovládání
ano


Kapacita zásobníku vody
1,8 l


Tlak čerpadla
19 barů (kávovar má přetlakový ventil)


Automatické čistění
ano


Automatické odvápňování
ano


Hmotnost
11,5 kg (13 kg komplet balení)


Rozměry

 • šířka: 302 mm
 • hloubka: 450 mm
 • výška: 370 mm


Příkon
1 400 W


Napětí
220 - 240 V


Frekvence
50 - 60 Hz


Délka přívodního kabelu
1,5 m


Čištění a údržba

Pro přípravu opravdu perfektního šálku kávy dle Vašich představ potřebujete nejen kvalitní surovinu (čerstvě praženou kávu), ale také správně fungující, seřízený a čistý kávovar.

Každý seriózní výrobce (ale i prodejce) doporučuje provádět nejen pravidelnou údržbu a čištění, ale také pravidelné servisní prohlídky. Podrobné informace k doporučené údržbě automatického kávovaru najdete v našem článku Jak správně na údržbu automatického kávovaru

Jak správně čistit automatický kávovar?

U automatických kávovarů doporučujeme čistit usazeniny spařovací jednotky 1x týdně. Výrobci často nabízí předražené čistící tablety se svojí značkou a čištění je potom poměrně nákladné. Buna café doporučuje čištění kávových usazenin osobně ověřenými univerzálními čistícími tabletami, které jsou stejně účinné, jen výrazně levnější. Každý si potom může dovolit správnou údržbu každý týden.
Doporučujeme tyto tablety: Puly Caff dóza, 60 tablet, 2,5 g (16 mm)
Na čištění potřebujete vždy jednu tabletu a postupujte podle návodu k danému typu kávovaru. V balení je 60 tablet, můžete tak velmi levně a pohodlně čistit kávovar jednou týdně a balení Vám vydrží na celý rok.
Podrobné informace k doporučené údržbě a čištění najdete v našem článku Jak správně na údržbu automatického kávovaru.

Jak správně odvápnit automatický kávovar? Jak často měnit filtr na vodu?

Filtrování vody a správná prevence před usazováním vodního kamene v kombinaci s pravidelným odvápňováním je nejdůležitější část údržby, kterou musíte provádět, aby nedošlo k poškození kávovaru. Buna café rozhodně doporučuje používat filtr na vodu, který vložíte přímo do zásobníku s vodou.
Filtry na vodu doporučuje výrobce měnit každé 2 měsíce. Doporučení Buna café je přizpůsobit frekvenci výměny filtrů tvrdosti vody v dané lokalitě.
Výrobci zákazníkům nutí zbytečně předražené přípravky na odvápňování, Buna café doporučuje velmi účinný a zároveň šetrný přípravek za velmi přijatelnou cenu, odvápňovač na všechny typy kávovarů, obsah sáčku smícháte s 1 litrem vody a dále postupujete dle manuálu k Vašemu kávovaru.
Podrobné informace k doporučené výměně filtrů podle tvrdosti vody (včetně přehledné tabulky) a doporučenému odvápňování najdete v našem článku Jak správně na údržbu automatického kávovaru.

Je nutný pravidelný servis automatického kávovaru?

I přes veškerou péči, kterou svému kávovaru věnujete, je také nutné dbát na pravidelné servisní prohlídky. V kávovaru jsou totiž místa, které při běžné údržbě uživatelsky vyčistit nelze. Doporučujeme pravidelné servisní prohlídky 1x za rok, maximálně 1x za 2 roky (i když ty 2 roky jsou už opravdu dlouhá doba).
Přehled úkonů, které se provádí v rámci pravidelného servisu najdete v našem článku Jak správně na údržbu automatického kávovaru.

Servis kávovaru jakékoli značky můžete objednat v Buna café.

Oldřich Smítal

Máte dotaz? Volejte Oldřichovi

Je tu jen pro vás.

+420 311 236 236

Jak připravit dobrou kávu?