Náš příběh s názvem Buna café
O nás

Náš příběh s názvem Buna café

Vše začalo v roce 2011, kdy byla u nás kávová kultura ještě velmi na začátku. Prémiové kávovary lidé vozili často ze zahraničních obchodů a také lokálních pražíren kávy bylo velmi málo. Vše se začalo teprve vyvíjet.

My jsme na začátku neměli vůbec žádné obchodní ambice a plně jsme se věnovali jinému oboru, informačním technologiím. Káva začala jen jako koníček a proto jsme ke všemu mohli přistupovat s čistým nadšením, bez obchodního tlaku. Vždy jsme se na to dívali tak, jako bychom my sami byli našimi zákazníky - chtěli jsme ten nejlepší sortiment a ty nejlepší služby, žádný kompromis. Trvalo několik let než jsme si uvědomili, že z našeho koníčku je už vlastně velký kůň ...i když pořád stejně zábavný. Teď už je nás v BUNA CAFÉ samozřejmě mnohem více, máme stále větší know-how, větší sortiment a sklady - jen hodnoty neměníme, zásadní je férovost, poctivost a žádný kompromis v kvalitě a službách pro vás všechny, naše zákazníky.

BUNA CAFÉ v číslech

upražili jsme

36 404,63 kg kávy

což je asi 4 550 578 šálků espressa

expedovali jsme

58 510 objednávek

pro tisíce spokojených zákazníků

prodali jsme

5 402 kávovarů

a 637 vlastních PID regulací
do kávovaru Rancilio Silvia

Nejsme jen prodejci.
Radíme, opravujeme, sami vyrábíme

Vlastní pěchovadla

Vlastní tampery

Od prvního vyrobeného pěchovadla se nám podařilo ujít už kus cesty a v současné době jsme největším českým výrobcem baristických pomůcek. Tampery, stejně jako ostatní sortiment, vyrábíme s maximálním důrazem na preciznost provedení.

Naše tampery

Vlastní elektronika (PID regulace)

Největší přidaná hodnota naší elektroniky spočívá ve způsobu hlídání a nastavování teploty, a tím také zajišťování podstatně lepší tepelné stability, která má zásadní vliv na kvalitu a stálost dosažených výsledků.

Elektroniku jsme také dovybavili dalšími možnostmi jako je nastavování výkonu čerpadla, regulace předspaření nebo třeba automatické buzení kávovaru, abyste si ranní šálek espressa mohli připravit na správně nahřátém kávovaru.

PID v e-shopu

BUNA CAFÉ PID
Rocket Espresso R NINE ONE

Rocket Espresso

Značka Rocket Espresso uspokojí i toho nejnáročnějšího milovníka espressa. Spojení italské tradice, smyslu pro detail a dokonalého technického provedení představuje doslova revoluci v kávové kultuře. V pohodlí domova uvaříte kávu hodnou profesionála. Že nevěříte?

Přijďte si k nám na šálek espressa na Rocket R NINE ONE - nejvyšší model s profilováním tlaku. Myslíme si totiž, že jediný doušek vydá za tisíce slov.

R NINE ONE v e-shopu

Oldřich Smítal

majitel firmy, nadšený barista, řeší obchodní záležitosti

Nadšený barista Oldřich, který studoval ekonomii v Česku i Austrálii, je ve firmě zodpovědný za utváření firemního stylu a strategické řízení. Komunikuje se zákazníky a dodavateli, směřuje BUNA CAFÉ v oblasti obchodní. Rád Vám navíc osobně připraví šálek lahodného espressa.

Oldřich Smítal
Jiří Nykl

Jiří Nykl

majitel firmy, nadšený barista, řeší technické záležitosti

Nadšený barista Jiří je jako vystudovaný elektrotechnik na ČVUT zodpovědný za vývoj, výrobu a technologické zpracování našich výrobků. Zodpovídá za kvalitní a pečlivý servis. Šálkem dobrého espressa nikdy nepohrdne. Zároveň Vám však rád předvede, jak má takový dobrý šálek kávy vlastně chutnat.

Náš příběh

Káva není jen byznys, ale také životní styl

V roce 2011 jsme se rozhodli vytvořit internetový obchod, ve kterém bychom mohli lidem nabídnout kvalitní, čerstvě praženou kávu z české pražírny a baristické vybavení potřebné k její přípravě. Chtěli jsme na český trh přinést něco, za co se budeme moci hrdě postavit.

Nabízíme Vám kvalitní kávu z malé lokální pražírny, kde na léty ověřený postup zpracování dohlíží zkušený pražič. I ostatní produkty v našem e-shopu splňují ta nejpřísnější kritéria výběru a každý z nich má v nabídce své opodstatnění.

Sledujeme trendy, učíme se tradičním postupům a předáváme je dál. Káva nás doslova pohltila. Není pro nás jen zbožím, ale životním stylem.

Dobrá káva bez kompromisů

Abychom byli schopni garantovat tu nejvyšší kvalitu, rozhodli jsme se specializovat na espresso. Stejně jako každý nápoj, i espresso má svá specifika a nároky na přípravu. Začali jsme proto v Česku i ve světě hledat příslušenství, které by tyto nároky splnilo bez kompromisu.

Posedlost přesností

Příprava tohoto voňavého nápoje pro nás není jen uměním. Je to především věda. Snaha o vytvoření dokonalého výsledku nás neustále žene k posouvání vlastních hranic. K dokonalosti nám však na trhu začala chybět například hezká a kvalitně zpracovaná pěchovadla na kávu (tzv. tampery). Proto jsme se rozhodli pustit se do výroby sami. Naše úsilí se vyplatilo a dnes vedle tamperů vyrábíme také celou řadu dalších baristických pomůcek.

Dokonalý zážitek až na prvním místě

Pro maximální zážitek i ze samotné přípravy kávy uděláme cokoliv. Doslova. Po vlastní značce kávy a pomůcek tak přišla v roce 2013 řada i na vývoj a výrobu elektroniky. Po měsících práce spatřila světlo světa naše unikátní elektronika (PID regulace) pro oblíbený kávovar Rancilio Silvia. Pozitivní ohlasy od českých i zahraničních zákazníků nás následně povzbudily v dalším vývoji vlastních technologií.

Rocket Espresso

V tomto roce jsme také vyslyšeli hlasy náročných zákazníků volajících po kvalitních pákových kávovarech, které by spojovaly komfortní obsluhu a designové provedení s dokonalým výsledkem. Toto spojení jsme našli ve značce Rocket Espresso a stali jsme se jejím dodavatelem pro Českou republiku.

Přijďte k nám na kus kávy a šálek řeči

Káva je pro nás především o zážitku a možnosti sdílení. V roce 2014 jsme proto vybudovali příjemný prostor, kde je možné si náš sortiment vyzkoušet a zároveň se s námi osobně potkat. Rádi Vám poradíme s výběrem kávovaru, mlýnku i vhodné kávy a společně si vyzkoušíme nejlepší způsoby přípravy.

Nevnímáme nakupující jen jako zákazníky, ale jako přátele. Prodejem to proto z naší strany nikdy nekončí. Budeme Vám k dispozici, rádi poradíme se vším, co se, byť jen vzdáleně, kávy týká, nabídneme rychlý a kvalitní servis. Věříme totiž, že ta nejlepší přátelství vznikají nad šálkem poctivé kávy...

Nový web Buna café

Nejvýznamnější a velmi dlouho očekávanou událostí roku 2015 bylo spuštění nového webu, na kterém jsme pracovali více než rok. Doufali jsme, že vše dobře dopadne a že tato radikální změna e-shopu bude opět velkým krokem dál. Vše dopadlo nad naše očekávání s meziročním růstem objednávek o 100 %. Moc vám všem děkujeme za pozitivní reakce a za vaši důvěru.

Rozšířený sortiment

S ohledem na poptávku z řady kaváren a menších firem jsme do nabídky zařadili profesionální kávovary Rocket Espresso, a rozšířili jsme nabídku o kvalitní přístroje německé značky ECM.

Vyrábíme kvalitu

Nezapomínáme ani na baristické doplňky a do sortimentu jsme zařadili vlastní pěchovací stanice a podstavce pro pěchovadla. A protože nás hraní se dřevem baví, připravili jsme pro vás speciální nabídku - tamper Šachovnice.

Expanze do zahraničí

Zákazníci ze Slovenska u nás mohou pohodlně nakupovat, vybírat ze široké nabídky dopravců i způsobů plateb. Zároveň nás mohou najít na největších slovenských srovnávačích a využít výhodného nákupu, včetně cen v jejich vlastní měně. Naše spokojené zákazníky už máme také v Německu, Francii a dalších destinacích.

Moderní technologie

Využití moderních technologií je pro nás klíčové. Samozřejmostí je přechod na responzivní webdesign abychom tak zpříjemnili nákupy z mobilních zařízení. Přizpůsobíme se vašemu prohlížeči, ať už nás hledáte v telefonu, tabletu, nebo na chytré televizi. Naší prioritou bude vždy využití moderních technologií ke zvyšování komfortu Vašeho nákupu, snadnou komunikaci a zákaznický servis, a také při řízení interních procesů a odbavování zásilek.

Díky Vám rosteme - Buna café v číslech

Nesoustředíme se na čísla a nechceme za každou cenu prodat co nejvíce kávovarů - naším přáním a cílem je v prvé řadě naprosto spokojený zákazník. Pokud se toto podaří, věříme, že porostou i zmíněná čísla. Za vaší přízeň a podporu moc děkujeme, díky vám brzy vyexpedujeme kávovar s pořadovým číslem 1 000. Také jsme rádi, že jsme vám naplnili už téměř půl milionu espresso šálků a pevně doufáme, že si vaši přízeň udržíme i nadále a brzy dovršíme 10 000 odbavených objednávek.

Kvalitní práce vyžaduje kvalitní tým

V roce 2017 významně vzrostl počet členů týmu Buna café, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli nám posunout se dál. Velmi si vážíme jejich pracovního nasazení a vysoké profesionality.

Zdravá komunikace je alfa a omega každého obchodu

Zvýšili jsme úsilí v oblasti komunikace s vámi - našimi zákazníky, přičemž našim cílem je nezahlcovat vás zbytečnostmi! Prostřednictvím Facebooku, newsletterů či YouTube kanálu Vám chceme sdělovat opravdové zajímavosti, důležité události, videonávody a aktuality. A samozřejmě nezapomeňme na naše soutěže a akční nabídky, jejichž frekvence výrazně vzrostla.

Pro milovníky retro designu

Naši nabídku neustále rozšiřujeme. Za zmínku jistě stojí zařazení kávovarů značky ASCASO, které naši nabídku obohatily o jedinečný retro design a také o pestré barvy, ve kterých jsou tyto kávovary dostupné. Ascaso je jedním z nejvíce inovativních výrobců kávovarů.

Originální dárek s vůní kávy

Každý občas sháníme originální dárek pro naše blízké. Nově jsme si pro vás připravili dárkové poukazy v různých hodnotách a s možností věnování, a pro vánoční období pak vánoční balení kávy. Takovéto dárky jistě potěší každého, kdo si potrpí na kvalitní espresso.

Kvalitní výrobky zasluhují kvalitní prezentaci

Přesunuli jsme naši prodejnu do nových, větších prostor s lepším přístupem pro zákazníky. Díky úsilí celého našeho týmu vznikl nový showroom, který nám umožňuje prezentovat celou naši nabídku způsobem, který si kvalitní výrobky zaslouží. Přesvědčte se sami a navštivte náš showroom.

Moderní trendy pražení

Pořídili jsme novou pražičku, na které nyní testujeme exaktní pražení – světlejší zrno. Již brzy rozšíříme naši nabídku kávy a nebude chybět ani bezkofeinová káva.

Pronikněte do světa pravého espressa

Doplnili jsme naši nabídku o školení a kurzy pro ty, které práce s kávovarem, příprava espressa a obecně vše kolem kávy opravdu baví a zajímá. Školení je možné darovat i formou dárkového poukazu, kterým jistě potěšíte každého milovníka kvalitní kávy.

Alternativní příprava kávy

Nově u nás najdete i rozšířenou nabídku alternativ pro přípravu kvalitní kávy. Filtrovaná káva nikdy nebude mít konzistenci espressa, přesto díky těmto pomocníkům bude připravena tak, aby si zachovala kvalitu suroviny a skvěle chutnala, a to bez velkého nároku na počáteční investici.

Covidový rok

Téměř celý rok 2020 se nesl, bohužel, ve stínu nového viru COVID-19. Proběhla různá opatření a omezení. Přes všechna úskalí se nám však díky vám podařilo překonat hranici 20 tis. objednávek! Děkujeme tedy všem našim zákazníkům, že i přes těžkou dobu si nás našli a ujistili v tom, že dobrá káva je zkrátka srdeční záležitostí v každé době.

Novinky

Doplnili jsme naši nabídku domácích pákových kávovarů o italskou značku Lelit. Jedná se o kávovary velmi kompaktních rozměrů, které překvapí svým výkonem a kvalitním zpracováním.

Buna bazar

Rozbaleno, vykoupeno, vystaveno. Tím se vyznačuje zboží, které najdete v našem novém Buna bazaru. Nenechte si ujít kvalitní baristické kousky za opravdu zajímavé ceny. Vše v perfektním stavu, po kompletním servisu.

Bezkonkurenční servisní systém

Intenzivně jsme pracovali na vytvoření vlastního servisního systému a podle ohlasu zákazníků se nám to skvěle povedlo. Náš servisní systém je uživatelsky velmi přívětivý, intuitivní a přehledný. Najdete zde všechny potřebné informace, detailní diagnostiku, průběh vyřízení servisů krok za krokem, detailní fotodokumentaci a samozřejmě i veškeré potřebné doklady.

Objednávky kávy

Dokončili jsme testování druhé pražičky a naplno rozjeli také světlejší pražení výběrové kávy, které u vás během roku rychle získalo na oblibě. Zákazníci tak mají možnost vybírat kávu přehledně podle stupně pražení (RL = Roast Level). Kromě stálé nabídky připravujeme různé limitované edice a směsi, o kterých vás informujeme mimo jiné i na našem facebookovém profilu. Kromě toho jsme rozšířili systém objednávek kávy – nově máte možnost objednat kávu nejen z následujícího pražení, ale také vybrat kávu podle data pražení připravenou k okamžité expedici.

E-shop v novém kabátě

Spokojenost vás všech, našich zákazníků, je pro nás v Buna café na prvním místě. Chceme, abyste se při nakupování na našem e-shopu snadno orientovali a pokaždé našli to, co hledáte. Proto jsme v roce 2021 vyvinuli nemalé úsilí a vrhli se na kompletní redesign webových stránek, které se tak rozrostly o velké množství nových informací a funkcí. Pěvně věříme, že naše snaha byla úspěšná a stvořili jsme dokonalý e-shop pro všechny kávomilce, kde si nakupování především užijete.

Protože na pražení záleží

Za každým skvělým šálkem kávy stojí poctivá práce, láska k řemeslu a důraz na kvalitu celého procesu přípravy kávy. V Buna café se držíme pravidla, že záleží na každém zrnku, které se dostane na váš stůl. A máme radost, že se to vyplácí. Káva z naší pražírny zachutnala v roce 2021 mnoha novým zákazníkům, kteří se k nám pro ni rádi vracejí. Abychom dokázali uspokojit rostoucí poptávku, pořídili jsme a uvedli do provozu druhou, větší pražičku kávy.

Rozšířili jsme sortiment

Neustále rozšiřujeme nabídku kvalitního příslušenství nejen ke kávovarům, ale také pro alternativní metody přípravy kávy. Nově jsme do našeho sortimentu zařadili cenově dostupné výrobky od značky Ecocoffee, s kterými bude váš kávový rituál opravdová radost.

Od kávovaru před televizní kamery

Svět kávy nás stále baví od A až do Z! A jsme opravdu hrdí, že jsme vám to v roce 2022 mohli ukázat i prostřednictvím televizních obrazovek. Milé pozvání do pořadu Hobby naší doby, kde se s vámi spolumajitel BUNA CAFÉ Oldřich Smítal mohl podělit o své dlouholeté zkušenosti a lásku ke kávě, nám udělalo obrovskou radost. Velký dík patří především herečce a moderátorce Jiřině Bohdalové!

Otevření moderního školícího centra

Ani v průběhu letních prázdnin jsme nelenili. Pustili jsme se do rekonstrukce nových prostor, kde vzniklo profesionální (a vymazlené) školící centrum. Naším cílem bylo vytvořit příjemné prostředí uzpůsobené potřebám každého baristy. Na účastníky kurzů zde čeká šest kompletně vybavených stanovišť, která jsou přehlídkou těch nejlepších moderních technologií. Každý barista se u nás stává pánem vlastního „hřiště“, kde se na přípravě kávy opravdu dosyta vyřádí. Troufáme si tvrdit, že podobné školící centrum v Čechách jen tak nenajdete.

Webové stránky a e-shop kompletně ve slovenštině

Spokojených zákazníků stále přibývá, a to i za slovenskými hranicemi. Aby se i naši slovenští sousedé cítili na našem e-shopu jako doma a nakupování si maximálně užili, přeložili jsme webové stránky BUNA CAFÉ kompletně do slovenského jazyka.

Nové značky

Pečlivě sledujeme domácí i zahraniční trh, a tak nám žádné zajímavé novinky ze světa kávy neuniknou. Ty nejlepší produkty pravidelně zařazujeme do našeho sortimentu. V tomto roce jsme nabídku obohatili například o designové pákové kávovary od italských značek Stone Espresso a Biepi. Mezi mlýnky pak určitě musíme vyzdvihnout německou značku Comandante, která vyrábí jeden z nejlepších ručních mlýnků současnosti.

Blíže k našim velkoobchodním partnerům

Vážíme si každé spolupráce – mezi naše zákazníky patří nejen domácí baristé, ale i podnikatelé a firmy. Perfektní servis chceme poskytovat všem bez rozdílu. Abychom vyšli vstříc potřebám našich obchodních partnerů a maximálně zefektivnili objednávání zboží, uvedli jsme v tomto roce do provozu velkoobchodní e-shop. Ten dle očekávání přinesl mnoho výhod nejen oběma stranám, ale také koncovým zákazníkům. Ze zakoupeného zboží se totiž mohou těšit už následující den od objednání.

Střípky ze života bunacafe
Vlastní showroom a pražírna kávy.
Vyvíjíme vlastní elektroniku PID regulace.
Nabízíme vlastní záruční a mimozáruční servis.
Máme bohaté know-how a rádi se podělíme.